אגד והסביבה

תחבורה ציבורית, מכל סוג, היא מוצר סביבתי ומטרתה להוות פתרון יעיל ונוח להסעת המונים. השילוב בין אמצעי תחבורה שונים (אוטובוסים, רכבות וכדומה) יכול לתת מענה מלא לנסיעות שונות ומגוונות. ייעול מערכות אלו חיוני על מנת שתחבורה ציבורית תהווה חלופה אטרקטיבית לנוסעים ברכב הפרטי. הרכב הפרטי יוצר מפגעים סביבתיים וחברתיים מרובים - פולט זיהום אויר כפול מזה של אוטובוס ורכבת לנוסע, יוצר גודש בכבישים אשר מגביר את הזיהום, מעכב המונים בדרכם וכן גורם לסלילה מואצת של כבישים המצמצים את השטחים הפתוחים.


בשל כך, באגד פועלים לשיפור תנאי הנסיעה, ובפרט מתמקדים בנושא עמידה בלוחות זמנים שמהווה את האתגר הגדול של חברות האוטובוסים בישראל. באגד פועלים לשיפור הביצועים הסביבתיים של האוטובוסים ולמזעור המדרך האקולוגי שלהם. ההשפעה הסביבתית העיקרית של אגד נובעת מהשימוש בדלקים פוסיליים לצורך הנעת האוטובוסים. דלקים אלו הינם משאבים מתכלים והם גורמים לזיהום אוויר.אגד שמה לה למטרה להיות חלוצה בהפחתה של זיהום האוויר הנובע מהדלקים באמצעות רכישת אוטובוסים עם מנועים מתקדמים ושימוש בדלק דל-גופרית. חברת אגד פועלת לצמצום השפעות סביבתיות נוספות על ידי הפעלת אמצעים שונים למיחזור של מים, שמנים ופסולות שונות.

 • כשאחריות תאגידית פוגשת חדשנות

  כשאחריות תאגידית פוגשת חדשנות

  ניהול האחריות התאגידית והחדשנות של אגד נוגע במגוון רחב של נושאים. כחלק מבחינה של נושאים אלו, נוצרים שיתופי פעולה ופרוייקטים אשר מהווים אבן דרך בחיי הארגון. ראוי וחשוב לציון כי אגד היא אחת מ 18 החברות הראשונות בישראל אשר מדווחת באופן וולנטרי על פליטות גזי החממה למשרד לאיכות הסביבה ע"י סעדיה סלים אשר מנהל את נושא איכות הסביבה והבטיחות באגד.
 • מפעל הייצור והשיפוץ הארצי של אגד

  מפעל הייצור והשיפוץ הארצי של אגד

  בכדי לשמור על רמת השירות הגבוהה שנותנת חברת אגד לנוסעיה ועל רמת תחזוקה גבוהה לאוטובוסים בצי החברה, מחזיקה החברה מפעל שיפוץ וייצור. מפעל הייצור של אגד בחולון מנקז אליו את כל פעילויות השיפוץ והייצור של אגד וכן פעילויות נוספות מלקוחות חיצוניים אשר מעוניינים להשתמש בידע הרחב שנצבר לאורך השנים במפעל הייצור.
 • אחריות תאגידית

  אחד האתגרים החשובים והדינמיים בעידן המודרני, הוא התחבורה. גם היום, בהיותו מפעיל התחבורה הגדול בישראל המספק שירותי הסעה ציבוריים בארץ ובעולם, הקואופרטיב לא קופא על שמריו, וכולל מטרות סביבתיות שאפתניות באסטרטגיה העסקית שלו.
 • אירוע השקת 25 האוטובוסים החשמליים

  אירוע השקת 25 האוטובוסים החשמליים

  השמירה על איכות הסביבה היא חלק משמעותי במחויבות שלנו למתן שרות לציבור כולו. אגד נרתמה למשימה של שימוש באנרגיה חלופית ולא מזהמת כחלק מהמסורת שלנו להתגייס למשימות בעלות אופי לאומי. % 85 מצי האוטובוסים של אגד – הם כיום אוטובוסים ירוקים ולא מזהמים.
 • 25 אוטובוסים חשמליים יופעלו בחיפה ובקריות

  25 אוטובוסים חשמליים יופעלו בחיפה ובקריות

  בטקס חגיגי שהתקיים ביום שני 7.8.17 בחיפה, השיקו שר התחבורה והמודיעין ח"כ ישראל כ"ץ והשר להגנת הסביבה ח"כ זאב אלקין וראש העיר חיפה, יונה יהב, יו"ר קק"ל דני עטר ויו"ר אגד אבי פרידמן, את ראשית הפעלתם של אוטובוסים חשמליים באשכול של קווי שירות בעיר חיפה. מדובר בפרוייקט ראשון מסוגו בישראל שלצורך הפעלתו נחנך היום מסוף טעינה חשמלי במתחם אגד בקריית חיים.
 • תדלוק בביו-דיזל

  תדלוק בביו-דיזל

  אגד מתחילה לתדלק חלק מהאוטובוסים שלה בביו דיזל, זאת כחלק מהדרישות של המשרד לשמירת הסביבה לעבור לשימוש באנרגיה חלופית.
 • דו"ח עמידה בהוראות חוק אוויר נקי לשנת 2016

  דו"ח עמידה בהוראות חוק אוויר נקי לשנת 2016

  בעמוד זה מפורסמים לציבור דוחות העמידה בהוראות חוק אוויר נקי למניעה ולצמצום של זיהום אוויר מצי רכב לשנת 2016.
 • דו"ח עמידה בהוראות חוק אוויר נקי למניעה ולצמצום של זיהום אוויר מצי רכב

  דו"ח עמידה בהוראות חוק אוויר נקי למניעה ולצמצום של זיהום אוויר מצי רכב

  פרסום לציבור של דוחות העמידה בהוראות חוק אוויר נקי למניעה ולצמצום של זיהום אוויר מצי רכב לשנת 2015.
 • לראשונה בישראל: אגד, מאן וסופרגז יחלו היום בניסוי להפעלת אוטובוס מונע בגז טבעי

  לראשונה בישראל: אגד, מאן וסופרגז יחלו היום בניסוי להפעלת אוטובוס מונע בגז טבעי

  ניר לנדאו, מנהל אגף המשק באגד: השימוש בגז הטבעי הדחוס נחשב "ירוק" ומפחית את פליטת המזהמים מהמנוע. בנוסף השימוש בגז הטבעי יפחית בעתיד באופן ניכר את עלות התפעול. הניסוי יחל בחיפה וצפוי להימשך שלושה חודשים.
 • דו"ח אחריות תאגידית וקיימות 2011-2012

  ראשונה בישראל מפעיל תח"צ מפרסם דו"ח אחריות תאגידית ברמת השקיפות הגבוהה ביותר: GRI A. דו"ח האחריות התאגידית מפורסם כחלק ממחוייבות סביבתית שלקחה אגד על עצמה לפני למעלה מעשור ובמהלך תקופה זו עשינו קפיצת מדרגה משמעותית ברמת השקיפות שלנו.
  1  |  2    ›   »