חתונה על גלגלים

אנשי סניף אגד דימונה זכו באחרונה לרגע, ובעצם הרבה יותר מרגע - של נחת רוח וסיפוק כאשר הוזמנו להשתתף באירוע מרגש: טקס זוגיות (מעין "חתונה") לשישה זוגות בעלי צרכים מיוחדים המתגוררים במערך הדיור אקים בדימונה. מתברר שסניף דימונה של אגד בראשות מנהל הסניף, רן בן ישראל, מעורה בעשיה החברתית בעיר ונרתם למען ארגון אקי"ם – אגודה לאומית לקימום אנשים עם מוגבלות שכלית בישראל.

10-01-2018
במסגרת הקשרים הללו פנתה עמותת אקי"ם לאגד בבקשה לקבל תרומת אוטובוס עירוני נגיש בכדי לקיים טקס זוגיות (מעין "חתונה") לשישה זוגות בעלי צרכים מיוחדים המתגוררים במערך הדיור אקים בדימונה. הזוגות ויתר דיירי המערך מכירים מזה שנים את נהגי אגד דימונה המסיעים אותם מידי יום למקומות העבודה ובכלל, והיחסים הקרובים הללו הובילו להזמנת כל נהגי הסניף לאירוע המרגש של טקס הזוגיות שנערך בתאריך 27.11.2017 בדימונה.

מזכירות אגד נעתרה לבקשה המיוחדת, ואישרה את תרומת האוטובוס שקושט כיאה לאירוע משמח זה על ידי הנהג חיים ברקוביץ ובאמצעותו הוסעו הזוגות ואורחיהם ברוב פאר והדר, למקום האירוע בגני דניאל בעיר.

תמונות מהאירוע

בעמותת אקי"ם הודו להנהלת אגד ולמנהל הסניף על תרומת האוטובוס ובחרו לציין במיוחד את הנהג חיים ברקוביץ שבזכות הקשר המיוחד אתו האירוע זכה להצלחה גדולה.

עובדי הסניף תרמו מכספם האישי כדי לרכוש למתנות לששת הזוגות. מי שארגן את "המבצע" היו מזל אדרי, פקידת הסניף, ועופר דוקרגר מהמשק שטרחו וקישטו ולא חסכו דבר להצלחת הפרויקט.

על האוטובוס המקושט נתלו משני צדיו כרזות שבהן נכתב: "לפעמים חלומות מתגשמים" והעידה על הקשרים האישיים שנוצרו בין זוגות האוהבים שהחליטו למסד את הקשר ביניהם כשאגד דימונה, על תקן השושבין הוכיח הלכה למעשה את המעורבות החברתית העמוקה של הסניף בנעשה בעיר.

האירוע זכה לסיקור נרחב בתקשורת.