הודעות חברת אגד לאור משבר הקורונה

עודכן בתאריך  07.04.2020

לאור ההנחיות החדשות של משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית

הודעת חברת אגד | 7.4

כחלק מהמאמץ הלאומי למיגור וירוס הקורונה, פעילות קווי אגד תופסק החל מהיום (7/4/2020) בשעה 20:00 ותחודש אור ליום ראשון 12/4/2020 בשעה 05:30.

בימי חול המועד - ימים ראשון ושני 12-13/4/202 – יופעלו קווי אגד על פי המתכונת הנוכחית (כ-25% ממפת התנועה הקבועה של החברה בקווים העירוניים והבינעירוניים).

פעילות הקווים תופסק שוב החל מיום שני 13/4/2020 בשעה 20:00 ותחודש ביום חמישי 16/4/2020 בבוקר.

אנו מזמינים את הציבור לקבל את המידע העדכני ביותר בכוכבית 2800 של אגד ובכוכבית 8787 של משרד התחבורה.

 

חברת אגד מאחלת לכלל עם ישראל בריאות איתנה ומייחלת לחזרה מהירה לשגרה.הודעת משרד התחבורה: תופסק פעילות התחבורה הציבורית בשעות הערב ובסופי השבוע | יום שלישי 17.3

תופסק פעילות התחבורה הציבורית בסופי השבוע. בימות השבוע התחבורה הציבורית תפסיק לפעול בשעות הערב. במהלך היום תופעל תח"צ רק למרכזים חיוניים ומרכזי תעסוקה. מרבית הציבור נענה לקריאה להפחית את השימוש בתחבורה הציבורית. שר התחבורה: "הימנעו מנסיעות בתחבורה הציבורית".

ברשות הארצית לתחבורה ציבורית ממשיכים לשנות את קווי התחבורה בהתאם להנחיות משרד הבריאות. מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף הנחה, באישור שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ ומנכ"לית המשרד,  קרן טרנר, על הפסקת התחבורה הציבורית בכל ערב. הערב תופסק התחבורה החל מהשעה 22:00 וממחר (יום ד') ובכל יום החל מהשעה 20:00 בערב ועד לפנות בוקר. בנוסף התחבורה הציבורית תפסיק לפעול בסופי השבוע החל מיום חמישי בשעה 20:00 ותחזור לפעילות לפנות בוקר אור ליום ראשון. הפסקת התחבורה הציבורית בערבים ובסופי השבוע תכלול את קווי האוטובוס, הרכבת והרכבת הקלה.

התחבורה הציבורית בימי החול ועד לשעה 20:00 תמשיך לפעול למקומות חיוניים ובהם מרכזי תעסוקה, מרכולים ומרכזי הקניות, קופות החולים ובתי החולים. גורמי המקצוע במשרד התחבורה בהנחיית משרד הבריאות החליטו להפסיק את התחבורה הציבורית למקומות שאינם חיוניים ובהם מוסדות חינוך.

אנשי המקצוע ברשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף מפעילי התחבורה הציבורית מעדכנים את מפות הקווים, ובוחנים את נחיצותו של כל קו תחבורה. ובהתאם יופסקו כל קווי התחבורה אל מקומות הבילוי, קווי הלילה, קווי הסטודנטים והתלמידים ואל מוסדות הלימוד. בכל העת נערכת בחינה של השימוש וצרכי הנוסעים. כל המידע על השינויים בתחבורה הציבורית זמין לציבור במוקד הטלפוני *8787 באתר https://bus.gov.il ובאפליקציות היעודיות ובאתרי המפעילים ובאתר הרכבת  https://www.rail.co.il.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' מסר, "מה שעומד לנגד עינינו זה בריאות אזרחי ישראל ושימור מקסימום רציפות תפקודית עבור המשק בהתאם לנסיבות. אנחנו עושים כל שביכולתנו למזער את הפגיעה באזרחים וביכולת להתנייד לעבודה בעזרת תחבורה ציבורית אך מורידים למינימום את התחבורה הציבורית שנועדה לשימושים אחרים. אני פונה לאזרחי ישראל, אני מבין את הקושי, אנחנו בימים קריטים, אנא, הימנעו מנסיעה בתחבורה ציבורית ושמרו על הנחיות משרד הבריאות".


הודעת משרד התחבורה: החל ממחר, יום שלישי ה-17.3.2020, יופסק התשלום במזומן אצל הנהגים | יום שני 16.3

החל ממחר, יום שלישי ה-17.3.2020, יופסק התשלום במזומן אצל הנהגים בכלל אמצעי התחבורה הציבורית בישראל. בהמשך להנחיות להתמודדות עם מגפת הקורונה, ובמטרה לצמצם את המגע בין הנוסעים לנהגים, הורה היום משרד התחבורה על הפסקת מכירת כרטיסים מכל סוג שהוא בכל האוטובוסים בישראל, ובכלל זה באוטובוסים של חברת אגד.

לפיכך, בקווים הבין-עירוניים ובקווים העירוניים שבהם לא ניתן לעלות דרך כל הדלתות, יתאפשר לעלות דרך הדלת הקדמית מבלי יכולת לשלם לנהג אלא רק לתקף, ואילו באוטובוסים שבהם ניתן לעלות מכל הדלתות, הציבור מתבקש לתקף באופן עצמאי במכשירי התיקוף בתוך האוטובוס. ציבור הנוסעים נדרש להיערך מראש באמצעות הצטיידות בכרטיס רב-קו, וטעינת כרטיס הרב קו במגוון הערוצי הקיימים: באינטרנט בעזרת קורא כרטיסים, בטלפון הנייד בטלפונים התומכים, ובאלפי נקודות הטענה ברחבי הארץ ובהם סניפי הדואר, רשתות הפארם, סופרמרקטים, קיוסקים.

לחצו כאן למידע מפורט אודות אפשרויות הטעינה השונות

אנו מתנצלים על אי הנוחות שתיגרם לציבור הנוסעים בשל המצב. נהגי אגד יפגינו רגישות וסובלנות הגם שבמסגרת הנחיות משרד התחבורה לא יוכלו להעלות נוסעים ללא אמצעי כירטוס תקפים.  בתקווה שימים מורכבים אלו יחלפו במהרה.