תחנת אוטובוס ממוזגת באילת

עודכן בתאריך  14.07.2020

לראשונה בארץ הוצבה תחנת אוטובוס ממוזגת וחכמה בעיר אילת. מדובר בתחנה ראשונה בסדרת תחנות סגורות וממוזגות בעלות דלתות אוטומטיות, הכוללות גם שילוט אינטראקטיבי ומסך מגע המאפשר לנוסעים לקבל מידע בזמן אמת על לוחות הזמנים של הקווים הפועלים בתחנה, מסלולי האוטובוסים, מידע תיירותי ועוד.

התחנה הראשונה הוצבה בסמוך לכיכר התיירות ממנה נוסעים בקווי אגד לחלקה הדרומי של העיר, ובקרוב תוצב תחנה בשדרות התמרים בעיר. הפיילוט של הצבת התחנה הממוזגת משותף למשרד התחבורה בשיתוף עיריית אילת וחברת אגד. עלות כל תחנה - 180 אלף ₪, במימון משרד התחבורה.

התחנה הממוזגת מותקנת במקומה
התחנה הממוזגת מותקנת במקומה

בתחנה מוצג מידע אלקטרוני על התחבורה הציבורית בעיר ועל הקווים שעוברים בתחנה וכן מידע של תאגיד התיירות העירוני ועמדה להטענת כרטיסי "רב קו" והיא נגישה לאנשים עם מוגבלות.

המזגן בתחנה יפעל במהלך רוב שעות היום, למעט שעות מסוימות בלילה, בהן התחנה תהיה סגורה. התחנה מרושתת במצלמות המשדרות ישירות למוקד העירוני שמאויש 24 שעות ביממה כחלק ממערך המצלמות העירוני. בנוסף, תותקן בתחנה מערכת של נורות אולטרה סגול לחיטוי התחנה מזיהומים ומחיידקים שתשמור על ההיגיינה המיטבית כמתבקש בתקופה זו בצל הקורונה וכן יוצב שילוט ויודבקו מדבקות, שיסמנו את המרחק החברתי הנדרש בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

התחנה יוצרה על ידי חברת "רוט תעשיות".