החל מהיום עולים לאוטובוס מכל הדלתות

עודכן בתאריך  16.11.2015

החל מהבוקר (16.11.15) מתאפשרת עליית נוסעים לאוטובוסים בגוש דן גם בדלת האחורית. בשלב הראשון יופעל השירות ביותר מ-200 אוטובוסים בתל אביב וגוש דן, אשר יצטרפו לכ-40 אוטובוסים באזור השרון. קווי האוטובוס בהם ניתן לעלות מכל הדלתות החל מהיום הם 71, 76, 171 ו- 271 של אגד ו-18, 51, 82 ו- 125 של דן. בחודש הבא צפוי המהלך להתרחב גם לירושלים.

בטקס שהתקיים הבוקר במסוף ארלוזורוב, בתל אביב, בנוכחות מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, מאיר חן, יו"ר אגד אבי פרידמן, מנכ"ל  דן, עופר זילביגר ובכירי משרד התחבורה הושק הפרויקט עליו עמלו בחודשים האחרונים במשרד התחבורה ובחברות האוטובוסים.

קליק להורדת חוברת המידע המפורטת שהוציא משרד התחבורה (PDF)

האוטובוסים שיאפשרו עלייה מכל הדלתות צוידו במכשירי תיקוף חדשים מלפנים ומאחור עבור כרטיסי "הרב קו". האוטובוסים בהם תתאפשר עלייה מכל הדלתות ימותגו במיוחד ע"מ להקל את זיהויים ע"י הנוסעים, בנוסף בשבוע הקרוב יוצבו דיילים ודיילות בתחנות ובאוטובוסים בכדי לסייע לנוסעים להטמיע את השינוי.
מאיר חן, מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית: "אנו מביאים היום בשורה לנוסעי התחבורה הציבורית  במטרופולין גושן דן. החל מהיום למעלה מ-200 אוטובוסים יצאו לדרך עם אפשרות עלייה מכל הדלתות. מדובר במהלך שישנה את חווית הנסיעה, יצמצם את המגע עם הנהג ויקצר את לוחות הזמנים. נמשיך להוביל את ההפיכה בתחבורה הציבורית, נמשיך להתעקש לפנות יותר צירים ולתגבר את האכיפה על מנת לשנות את תרבות התחבורה בישראל."

יו"ר אגד, אבי פרידמן: "מדובר בשינוי דרמטי שיקצר משמעותית את זמני העצירות בתחנות העמוסות, יסייע בעמידה בלוחות הזמנים ויקל משמעותית על הנהגים והנוסעים כאחד. אנו מתכוונים להרחיב את השירות לערים נוספות בהמשך, כך שכל נוסעי התחבורה הציבורית בישראל ייהנו משירות הרבה יותר טוב. מגיע שבחים רבים למאיר חן, מנהל הרשות הארצית