כרטיסי חופשי חודשי, שבועי ויומי

עודכן בתאריך  31.01.2021

לא משנה איפה אתם גרים, רפורמת התעריפים בתחבורה הציבורית כוללת את כל הישובים בארץ וכל תושבי ישראל נהנים ממנה.

מהי שיטת המטרופולינים (אזורים)?

השיטה מחלקת את מפת התחבורה הציבורית לארבעה מטרופולינים: חיפה, תל-אביב, ירושלים ובאר-שבע. ולאזורים נוספים. לנוחותכם, כל מטרופולין חולק ל-3 “טבעות: טבעת מרכזית (טבעת 1) הכוללת את העיר הראשית וסביבותיה, שבה מתבצעות מרבית הנסיעות, וטבעות משנה (2 ו-3) הכוללות מספר אזורי משנה, המרוחקים יותר ממרכז העיר.  כדי לנסוע באזור מסוים, או מאזור לאזור, יש לרכוש מינוי “המכסה” את האזור/ים הנבחר/ים.

אילו סוגי מינויים קיימים?

קיימים 3 סוגי מינויים: יומי, שבועי, וחודשי. מחיר המינוי משתנה בהתאם למספר ימי השימוש ולמספר אזורי הנסיעה שהוא מכסה.
  • חופשי חודשי/”גמיש 30”: מינוי לנסיעה חופשית באוטובוס ו/או ברכבת. תוקף המינוי הוא לחודש קלנדרי מה-1 בחודש ועד סוף החודש ברכישה דרך מפעילי התחבורה הציבורית. ניתן לרכוש את הכרטיס החל מה-20 בחודש ועד ה-19 לחודש שאחריו (או ל-30 ימים אם המינוי נרכש ברכבת).
  • חופשי שבועי/ “גמיש 7”: מינוי לנסיעה חופשית, התקף לשבוע ימים מיום הרכישה. תוקף המינוי הוא ל-7 ימים מיום הרכישה, הן ברכישה דרך המפעילים והן ברכישה ברכבת.
  • חופשי יומי: מינוי לנסיעה חופשית התקף ליום הרכישה בלבד, מתחילת השירות ועד לסיום השרות באזור הכלול במינוי. תקף לנסיעה באוטובוס, רכבת, רכבת קלה, מטרונית בהתאם לאזור הנבחר.

כיצד אדע איזה מינוי הכי מתאים לי?

ההחלטה היא אישית ותלויה בהרגלי הנסיעה שלכם. בידקו בקישור מטה אילו חוזים מתאימים למסלול הנסיעה שלכם ובחרו את החוזה המתאים ביותר עבורכם.