"הצפוניות" שאוחזות בהגה האוטובוס

עודכן בתאריך  23.05.2018

התדמית הגברית של מקצוע נהג אוטובוס – סופג נוק אאוט מקבוצת הנהגות שלנו מצפון הארץ שמוכיחות שמה שגברים יכולים לעשות "אנו יכולות לעשות טוב יותר"... או לפחות באותה מקצוענות. בין הנהגות - גם נהגת מוסלמית שקוראת לחברותיה לבחור במקצוע ולהצטרף לאגד. הנוסעים מקבלים אותן בברכה ומתנהגים אתן ביתר אדיבות וסובלנות - בכל זאת "ליידיס".. ומנהלי הסניפים שבהם נקלטו חוככים כפיים בהנאה ומצפים לעוד נהגות.

גלריית תמונות

"הצפוניות" שאוחזות בהגה האוטובוס
מאת עידן יגודה

כמחווה ליום האישה הבינלאומי 2018, וכאות הוקרה והערכה לבנות המין הנשי שעובדות ופועלות באזור הצפון ולוקחות חלק חשוב במטלות התנועה של סניפי חוף הכרמל והגליל העליון, יצאנו לפגוש את הנהגות הצפוניות שלנו (כן יש כאלה באגד...) במקומן הטבעי - ליד ההגה של האוטובוס שלהן.

אז אנו משתפים אתכם/ן בסיפורן תוך תקווה שזה ישכנע את בנות המין היפה שהמקצוע של נהג אוטובוס, שנתפס כמקצוע גברי - אינו חייב להיות כזה ונשים יכולות להיקלט בו ללא קושי מיוחד. ויש לנו חלום: לראות ליד הגה האוטובוסים של אגד עוד ועוד נשים חזקות, מובילות ופורצות דרך שישתלבו כנהגות במערך קווי התחבורה הציבורית שמפעילה האגודה. אין כל סיבה שבארה"ב ובאירופה נשים משמשות כנהגות אוטובוס ואפילו נוהגות רכבות כדבר שבשגרה ואילו אצלנו זו עדיין תופעה נדירה. ןאם תשאלו את הנוסעים - הם דווקא מעדיפים את המין היפה ליד ההגה מה שמתבטא גם ביחס האדיב והמפרגן שלו הן זוכות.

אז כפי שאמרנו - אנו מקווים שהכתבה הזו תשכנע נשים נוספות להצטרף אלינו. אגד מצידה פותחת את הדלת בפני נשים שמעוניינות להשתלב בנהיגה ומקדמת בברכה כל נהגת חדשה שתצטרף למשפחה הגדולה תוך התחשבות מרבית בסידור העבודה שיאפשר גם ניהול משק הבית וטיפול בילדים.  קבלו בגאווה ובהצדעה את נבחרת הנהגות המובילה של הצפון.

זהבה עמר – סניף גליל עליון: גם איומי הסכין לא הרתיעו


וותק: 7 שנים באגד
מגורים: קריית שמונה
אמא לשתי בנות: נטלי ואריאל
עובדת בקווים בינעירוניים: 394, 845, 963
עוד משהו.. עבדה 3 שנים בדן ו-3 שנים באגד תיור
                       
הטלפון שלי לזהבה עמר הפתיעה אותה מאוד. הצגתי את עצמי וביקשתי לראיין אותה למהדורה החגיגית של "דרייבר" במלאת 70 שנה למדינת ישראל ובוודאי מעצם היותה אישה ונהגת מהבודדות שבאגד. היא חשבה מעט והסכימה להיפגש.
קבענו את הריאיון בתמח"ת בסמוך לרציף קווי הצפון שהיא מכירה היטב.

זהבה מספרת שאגד וסניף גליל עליון שאליו היא משתייכת, הוא הבית מבחינתה. היא מאוד קשורה לעבודה והאווירה בסניף, הרבה בזכותו של המנהל דקל חרמש, היא אווירה משפחתית. "זה סניף מגובש וכולם עוזרים אחד לשני", היא אומרת. זהבה גדלה בקרית שמונה ותמיד חלמה להיות נהגת אוטובוס באגד. "זה התחיל מילדות. נסעתי המון באוטובוסים לביה"ס ולאחר מכן גם כשהתבגרתי, והאוטובוס תמיד הדליק אותי. זה חלום שהתגשם", היא אומרת.

את רישיון הנהיגה לאוטובוס היא הוציאה באופן פרטי. לאחר מכן עברה את כל מסלול ההכשרה שנדרש ממנה באגד, ובשנת 2011 נקלטה לעבודה בסניף גליל עליון. מנהל הסניף, דקל חרמש, וצוות התנועה מאוד מתחשבים בי ונותנים לי את התחושה שאני שווה בין שווים. גם הנוסעים מתייחסים אלי יפה. בגלל שאני אישה - יש פרגון וסובלנות גדולים יותר במהלך העבודה. חוץ מזה אני אוהבת לתת שירות טוב לנוסעים.

מקרה חריג בקו 842

זהבה מספרת שפעם נהגה בקו 842 לכיוון קריית שמונה. נוסע שרצה לרדת באחד מיישובי וואדי ערה, ביקש ממנה לעצור לו במקום שבו לא היתה תחנת אוטובוס. הוא ניגש אלי, דיבר בתוקפנות, איים עליה וכדי להפגין את רצינות כוונותיו שלף מכיסו סכין והצמיד אותה לצווארי. נוסעי האוטובוס נרתעו מהסיטואציה ופחדו להתערב. אז החלטתי לא להיות גיבורת על - עצרתי לו היכן שרצה והמשכתי בנסיעה צפונה. החלטתי גם לא להגיש תלונה למשטרה. אני ממשיכה לנהוג גם בקו הזה כרגיל", היא מספרת.
מקצוע שמתאים לנשים וגברים תוך שילוב האימהות

זהבה מספרת שלמדה לחיות היטב עם אופי העבודה הקשה והתובענית באגד ובתחבורה הציבורית וידעה משך השנים למצוא את דרך המלך כדי לשלב עבודה וקריירה כנהגת אוטובוס. אני ממליצה לנשים לבוא לאגד ולהאמין שהכל אפשרי. "בכל העולם נשים עובדות עובדות כנהגות מקצועיות באוטובוסים וברכבות מכל הסוגים – אנחנו הישראליות לא נופלות מהן בכלום. ואם להיות נהגות אוטובוס - אגד הוא המקום המתאים ביותר", היא אומרת.  מה שחסר לה באגד אמנם הם מדים ייחודיים לנשים. גם סידור העבודה אינו קבוע "למרות ההתחשבות הרבה בי כאשה".

בעבר נהגה לעסוק הרבה יותר בספורט. היא עסקה גם בעיסוי מקצועי, לאחר שסיימה קורס בנושא. אבל היום, עקב ריבוי שעות העבודה היא זנחה את העיסוקים הללו. "זה קשה ומורכב יותר, לשלב את העיסוקים הללו עם העבודה והמשפחה", אומרת זהבה.

לאגד היא מאחלת שתמשיך להוביל ושנראה מגמה של ריבוי נשים בתחבורה הציבורית. "נשים מוסיפות למקצוע אנרגיה מיוחדת"- היא מסיימת את הראיון ונכנסת עם האוטובוס למסוף לקליטת נוסעים בדרכה חזרה לגליל העליון. הנוסעים הקבועים בקו כבר ממתינים לה בתחנה ומנופפים לה לשלום. קו 842 יוצא לדרך..

ליז יעקב – סניף חוף הכרמל: התחילה כנהג בדן...


וותק: שנה באגד (לאחר 18 שנים בדן)
מגורים: נהריה
אמא לשני ילדים
עובדת בקווים עירוניים: בעיקר בקווי 3 לטירת הכרמל
עוד משהו... אני טרנסג'נדרית

ליז יעקב הנהגת המוכרת מקו 3 של סניף חוף הכרמל נולדה בכלל כזכר. היא עלתה לארץ עם משפחתה מהודו כשהיתה בת שנתיים. "התגוררנו בחיפה. לאחר שירות משמעותי בצה"ל בחיל השריון, עבדתי ברשת מלונות דן בחיפה אבל תמיד חלמתי לנהוג באוטובוס. בסופו של דבר הגשמתי את החלום הזה: הוצאתי רישיון נהיגה לאוטובוס והתחלתי לעבוד בתחבורה הציבורית", מספרת ליז.

ליז, אישה נאה ומטופחת, מסבירה שהיא מאוד אוהבת את העבודה באגד ומבחינתה נהיגה ומתן שרות לנוסעים זה אושר גדול. הגענו לראיין את ליז לאחר שנחשפנו לסיפור חייה המרתק בעיתון "לאישה" ובאינטרנט. פגשנו אישה נאה ומטופחת שהצהירה מיד עם פתיחת הריאיון שהיא אוהבת מאוד העבודה באגד ומבחינתה נהיגה ומתן שרות לנוסעים זה אושר גדול".

סיפורה האישי של ליז שזור ומורכב. "בהיותי גבר הכרתי אישה מקסימה, ערביה מוסלמית. נישאתי לה ועברנו לגור במרכז, שם גם הוצאתי את רישיון הנהיגה לאוטובוס ועבדתי משך 18 שנים בחברת דן בקווי 4, 18, 5 ו-89. בשנת 2005 עברנו אני ובת זוגי, לגור בנהרייה ועדיין המשכתי לעבוד בדן. בכל בוקר נסעתי לעבוד בתל אביב וזו הייתה תקופה קשה מאוד. היו לנו שני ילדים והזוגיות עם בת הזוג התערערה. לאחר שנים של זוגיות רגילה של גבר עם אישה החלטתי ללכת עם האמת שלי עד הסוף ולהתחיל בתהליך של שינוי מגדרי שזה שינוי מין על כל המשתמע מכך או טרנסג'נדרית בלשון העם. מובן שזה הוביל לניתוק קשר הזוגיות שלנו. 

ליז מספרת את סיפורה במשרדו של מנהל סניף חוף הכרמל. שותפים לשיחה גם נציג האשכול, חברותיה הנהגות, ואני. דומה שזו פעם ראשונה שכולם שומעים את הסיפור כולו ממקור ראשון.  "לא אכנס לפרטים", אומרת ליז, אבל בעקבות ההצהרה והשינוי שבא בהמשך - עברתי תקופה לא קלה של הצקה והטרדות בתוך דן. זה גרם לי לעזוב את העבודה בדן. הייתי חייבת לטפל בעצמי.

ברוך השם הכל בסדר היום ואני מאוד מאוד חזקה. אני עדיין מצויה בתוך תהליך ארוך ומתמשך של שינוי מגדרי ומאמינה שאצליח להגיע לאן שאני רוצה. כן, אני מתלבשת כאישה ונראית כאישה וכך זה הולך להישאר לתמיד. ואני פתוחה ומוכנה לספר את סיפורי וסיפורם של עוד רבים כמוני, בכדי שיהיה יותר ידע ואנשים לא יחששו לדבר על הנושא", היא אומרת באומץ ראוי להערצה.

המעבר לאגד סניף חוף הכרמל

"כיוון שאני גרה בנהריה עם ילדי, ונהיגה באוטובוס זו אהבת חיי, ניגשתי למשרדי כח האדם באגד, כאישה לכל דבר, והוכשרתי להיות נהגת אוטובוס באגד. נקלטתי בסניף חוף הכרמל אצל מנהל הסניף עמית פרנקל. יש שם צוות שאני מאוד מעריכה ואני נהנית מכל רגע בעבודה. אני נוהגת בעיקר בקווי 3 לטירת הכרמל. כיף לי לקבל המון תשבחות מהנוסעים. אם בתחילת הדרך הייתי "אובייקט" מעניין בקרב חברי ועובדי הסניף - הם הבינו מהר מאוד שאחרי כל כך הרבה שנים בדן – אני נהגת מקצועית בלי קשר למין שלי. היום אני מרגישה איתם היום הרבה יותר חופשיה לדבר על הכל ובכלל מרגישה שלמות בחיי האישיים וגם המקצועיים באגד".

המוטו שלי לחיים

"תפיסת העולם שלי היא להיות אדם טוב ולא משנה מי אתה ומה אתה. בעבודה אני משתדלת להעניק שרות מעולה לכל נוסע ונוסע ולהתייחס ברצינות לארגון שבו אני חיה וממנו אני מתפרנסת. אמנם יש מקום לשיפור תנאי העבודה אבל בסך הכל- הרוב בסדר". ליז הוזמנה באחרונה לוועדת הרווחה של הכנסת, והשתתפה בדיון מיוחד שהתקיים על נושא הטרנסג'נדרים בישראל.

 "ביחד עם חברי הכנסת חיים כץ ומירב בן ארי, אנחנו מנסים כל הזמן לקדם את המודעות לנושא בקרב מעסיקים ובקרב הציבור בכלל", היא אומרת. בשנתיים האחרונות יש לליז בן זוג שעובד במפעל תעשייתי גדול בצפון. "יש לנו ברוך השם זוגיות מושלמת. תורמת לכך תפיסת העולם שלי שאף הון שבעולם לא יכול לקנות את האושר בחיים וצריך תמיד ללכת עם האמונה של עצמך". חשוב לי מאוד להודות לעמית פרנקל, מנהל הסניף שלי ,על הסבלנות והסובלנות שהוא מגלה למקרה המיוחד שלי לצד המקצועיות הגדולה שלו בניהול הסניף.

נידאל דרובי – סניף חוף הכרמל: נהגת חלוצה של המיגזר הערבי


וותק: שנתיים באגד
מגורים: עוספיה
אמא לארבעה ילדים
עובדת בקווים עירוניים ופרבריים בעיקר 37 א'
עוד משהו... אני ערביה מוסלמית

נידאל דרובי הנהגת מסניף חוף הכרמל עוסקת במקצוע שהוא מאוד לא מקובל בחברה שבה היא חיה - נהגת אוטובוס. היא מודעת לעובדה שהיא, כנהגת יחידה במגזר הערבי באגד בצפון, מהווה חלוצה ופורצת דרך לנשים ערביות אחרות - ודווקא מרגישה מאוד נוח עם זה. "אגלה לך סוד" היא אומרת לי. "ממש בקרוב בת דודה שלי תסיים את לימודי הנהיגה בביה"ס לנהיגה של אגד ואני מתכוונת להביא אותה לפה. ואם מישהי נוספת מהמגזר תשאל ותתייעץ איתי האם לבחור במקצוע הזה - תמיד אסייע ואתמוך כי נשים במגזר הערבי הן עובדות מעולות ומסורות וכמובן יכולות לעשות הכל ולשלב חיים אישיים ועבודה", אומרת נידאל.

היא נשואה לסמי דרובי שעובד במפעל גדול ומספרת בגאווה שסמי בעל מקסים, מפרגן ותומך ויחד הם עושים הכל למען המשפחה והפרנסה. "אחרי שהילדים גדלו והבעל סמי מאוד תמך, החלטתי לצאת לעבוד באגד ואני מאוד מרוצה".

נולדתי לנהיגה וגם מעל 15 טון

נידאל מספרת שנולדה לתוך מקצוע הנהיגה. "לכל אחד יש כשרון מיוחד ואני זכיתי בכישרון הנהיגה ולא משנה סוג הרכב, עם הכל אני מסתדרת והכל מאוד טבעי ונוח לי. יש לי משפחה גדולה וכולם מתגוררים באזור חיפה. הכי חשוב זה שלמשפחה שלי יש עסק גדול של משאיות תובלה. אז זה היה כמעט טבעי שגם אני אוציא רישיון למשאית גדולה מעל 15 טון. אבא תמך בי בהחלטה הזו והיה מאוד מבסוט ממני, כך שההתגייסות שלי לאגד ממש לא הפתיעה אף אחד.

עבדתי שנים אצל אבא על משאית, צמודה אליו כל הזמן ואני חושבת שזה אומר הכל. הוא מאוד סמך עלי. אמנם העבודה על אוטובוס עם נוסעים היא מאוד שונה מעבודה על משאית. יש עם מי לדבר, פוגשים שכנים ונוסעים קבועים ואם יש תנאים טובים כמו שלי והתחשבות מלאה בצרכים שלי, אז בהחלט ניתן לשלב בין העבודה והבית", היא אומרת.

"אגד בשבילי זה בית שני. אני עבודת באגד מזה שנתיים. משכימה בבוקר ונהנית ללכת לעבודה. יש לי סידור מותאם כיאה לאם לארבעה. אני עובדת בעיקר בקו 37 א' מחיפה לדלית אל כרמל וכל יום הוא חוויה חדשה. אני ממליצה בחום לנשים נוספות לבוא ולעבוד באגד. נידאל מספרת בחצי חיוך שבהתחלה דווקא התושבים הדרוזים בדליה ועוספיה חששו לנסוע עמה בעיקר מסיבות דתיות. אבל בסוף הם התרגלו לרעיון שיש נהגת בקו 37 א' והפכו לנוסעים הקבועים שלי שהכי כייף לי לשרת אותם. כאישה וכמוסלמית אני מכבדת את עצמי וכך מכבדים אותי חזרה.

ביגוד ושרותי נשים

"מי כמוך יודע שהעבודה באגד היא קשה ותובענית", אומרת לי נידאל. "לא תמיד התנאים לנשים נהגות הם אופטימליים. אבל אני אופטימית לגבי העתיד. קח לדוגמא את נושא שירותי הנשים. זה נושא שחייב התחשבות וטיפול מידי כך שבכל מתקן ומסוף יהיה גם מקום לשרותי נשים ושלא נצטרך "להיפגש" עם הגברים באותו חדר שירותים. גם נושא המדים לנהגות הוא עדיין בעייתי ואנו נאלצות ללכת עם מדי גברים או להגיע בלבוש אזרחי רגיל. כולנו היינו רוצות לקבל מדים כיאה לנשים נותנות שירות, כפי שדיילות חברות התעופה ואחרות מקבלות כדבר מובן מאליו.

אבל אם נתעלם לרגע מהדברים הטכניים, עדיין הסניף שלי הוא משפחה לכל דבר ועמית פרנקל מנהל הסניף מתחשב בנו הנהגות בדרך הכי סובלנית ומקצועית שאפשר". נידאל מספרת על מקרה לא נעים שארע במשפחתה: "הבן שלי נפל ונפצע ואושפז בביה"ח כרמל ואח"כ ברמב"ם. מנהל הסניף דאג לבקר אותו בבית החולים ולדרוש בשלומו. זה החלט חימם לי ולכל משפחתי את הלב. הבנו שאגד זה חלק מהמשפחה. יחס כזה נותן מוטיבציה להמשיך.

אני יודעת שעם צבירת הוותק ושנות העבודה התנאים שלנו ישתפרו ואני כמובן מאחלת לאגד ולכל הנהגות והנהגים החברים שלי עבודה טובה ופורייה ואינשאללה נחזור כולנו הביתה בכל יום בבטחה ובשלום ונמשיך להעניק שירות מעולה לנוסעים שלנו כי אגד זו משפחה וחברה מובילה".

יפית מזרחי – סניף חוף הכרמל: להיות מדריכת נהיגה לאוטובוס


וותק: שנה וחצי באגד
מגורים: נהריה
רווקה (מבוקשת) ועובדת בקווים עירוניים
עוד משהו... שירתה כלוחמת במג"ב ורוצה ללמוד בעתיד הוראת נהיגה

יפית מזרחי היא הצעירה שבחבורת הנשים הנהגות של חוף הכרמל. במקור היא מהקריות וכיום גרה בנהריה. היא מספרת שמאז ילדותה, תמיד הייתה פייטרית וחיפשה אתגרים כדי להתמודד אתם. את השירות הצבאי עשתה כמובן בקרבי - במשמר הגבול. "השרות הזה תרם המון לעיצוב האישיות שלי וביגר אותי. שירתי בוואדי ערה וחוויתי אירועים לא פשוטים ומאתגרים שהתאימו לאופי הפייטרי שלי. עבודת הנהיגה באוטובוס היא המשך מושלם לאתגרים שלי. אמנם זו עבודה מאוד שוחקת אבל כרגע אני רואה את עצמי ממשיכה במקצוע. היעד כרגע הוא להיות מדריכת נהיגה לאוטובוסים".

היא מאוד אוהבת את העבודה ואת האווירה של שייכות בסניף ואת העובדה שנשים אינן מופלות לרעה. היא מספרת שבשנה וחצי (עוד מעט) שהיא בסניף חוף הכרמל יש כמובן תקופות של עליות ומורדות אבל בסך הכל יש התחשבות מלאה בצרכים שלה ומאוד כייף לה בעבודה.

ממחלקת הביטחון ברכבת לנהגת באגד

לאחר שהשתחררה מהשירות במג"ב חיפשה יפית עבודה מאתגרת ולא שגרתית. היא החלה לעבוד כמאבטחת ברכבת ישראל בצפון. חבר לעבודת האבטחה אמר לה שכדאי לה להכשיר את עצמה למקצוע נוסף, וייעץ לה להוציא רישיון נהיגה לאוטובוס, "כדי שיהיה עוד משהו ביד", כדבריה. אז היא החלה ללמוד נהיגה באגד, הוציאה את הרישיון נהיגה הנכסף, ונקלטה לעבודה בסניף חוף הכרמל כשכולם שם מפרגנים ואוהבים אותה ואפילו מנסים לשדך לה חתן מעת לעת כרווקה המבוקשת של הסניף. "יש קטעים מצחיקים שנוסעים מתחילים איתי בתוך האוטובוס ולמדתי איך להגיב ולחיות עם זה בשלום. בסך הכל זה די מחמיא", היא אומרת בחיוך.

במשפחה הבינו שכייף לי

בתחילת הדרך כשיפית בישרה למשפחתה שהיא הולכת ללמוד נהיגה באגד היו מי מבני המשפחה שהרימו גבה לנוכח הבחירה הזאת. אך מי שמכיר טוב את יפית יודע שדבר לא יעמוד בדרכה ומשהמשפחה הבינה שטוב לה וכייף לה הם הפכו לשותפים מלאים עם המון פרגון ואהבה.

"לעבודה היא מגיעה תמיד עם חיוך", אומר מנהל הסניף שלה עמית פרנקל. וכיוון שהיא רווקה אז יש המון גמישות בעבודה והיא תמיד יודעת להסתדר עם צוות התנועה החברים שלה בסניף חוף הכרמל. היא מקשיבה לדבריו של עמית פרנקל מנהל הסניף שאומר שכל הבנות נטעו פה שורשים ותפקידו לעזור ולסייע ולשמור על כולן - ומסכימה עמו לכל מילה.

אלא שהזמן אץ ויפית צריכה לזוז עוד מעט להכין את האוטובוס שלה למשמרת צהריים. לפני שהיא נפרדת מאתנו היא זורקת לעברי - "אל תשכח לכתוב שכל אישה יכולה לבוא בכייף לעבוד באגד והארגון שלנו פתוח לקליטת נשים נוספות שייווכחו לדעת כי ניתן לשלב עבודה קשה לצד חיים אישיים מלאים." ואנו מאחלים לה שבעתיד הלא רחוק נפגוש אותה כמורה לנהיגה שתחנוך בעצמה נהגים ונהגות חדשים באגד ובכלל.

מנהל סניף חוף הכרמל - עמית פרנקל


כשפניתי לעמית, מנ"ס סניף חוף הכרמל, כדי להכין כתבה על הנהגות בסניפו - הוא פרגן ותמך. "אנו בעיצומו של תהליך של קליטת נשים נהגות באגד ואני מברך על כך. מהניסיון שלנו בסניף שלי אני יכול להמליץ בחום גם למנהלי סניפים אחרים לפעול לגיוס נהגות.
הנשים מביאות איתן משהו מיוחד לעבודה וזה בא לידי ביטוי גם בפניות הציבור ומכתבי השבח שאני מקבל עליהן. כנראה שבאופן טבעי נשים היחס לנשים נהגות מביא ליותר סימפטיה וסבלנות ומצד הנוסעים. אפשר להבחין בכך בכל יום מחדש. יש להן ערך מוסף שתורם לתדמית של המקצוע.

אני מקבל את ההערות שהשמיעו הנהגות בדבר הצורך שלנו כארגון להנגיש את המתקנים שלנו גם לציבור הנהגות. כמנהל סניף אני מנסה למצוא פתרונות לכל בעיה שמתעוררת. כל אחת מהנהגות שראיינת לכתבה ליז, יפית ונידאל מוסיפה את החן והאישיות המיוחדות שלה לטובת אגד ובוודאי לציבור המשתמשים בתחבורה הציבורית בקווי השירות של חוף הכרמל. שאו ברכה והצלחה!

מנהל סניף גליל עליון – דקל חרמש


אני שמח ומפרגן שהחלטתם לראיין את הנהגת היחידה בסניף שלי ,זהבה עמר שהיא מקצוענית ומסורה והכי חשוב תושבת גאה של קריית שמונה. אני מקווה שהראיון הזה יביא אלינו נהגות נוספות מהגליל. אני עושה כל שביכולתי בכדי להקל על תנאי עבודתה והאמן לי שהיא נסיכה בין כלל חברי ועובדי הסניף.  זהבה עובדת בקווים בינעירוניים ארוכים ולפי התגובות שאנו מקבלים היא מעניקה שירות מעולה לציבור הנוסעים שלנו. ככלל, אני סבור שיש מקום לעוד נשים בקרבנו ואשמח כמובן לקלוט נהגות מקצועיות ומסורות נוספות לסניף גליל עליון.

אני מאחל לכל משפחת אגד חג שמח ומקווה שהנסיכה של הסניף תביא אלינו נשים נוספות.