שליחנו באתיופיה

עודכן בתאריך  03.06.2021

קנדהון וורקנך, נהג מסניף נווה שאנן, הוא יליד אתיופיה. באגד הוא עובד מאז שנת 2011. באחרונה הפתיע קנדהון את הממונים עליו, כאשר פנה אליהם וביקש לסייע לו לצאת בשליחות לאתיופיה במסגרת עמותת מכון "שבות העם" הקשור לסיוע לחלש בקהילה. זה ארגון ציוני, פטריוטי שקשור לנתינה. קנדהון וורקנך ציין בפנייתו, כי הוא מבקש לצאת לשליחות על חשבון ימי החופשה שלו אבל מאחר שמדובר בשליחות בת חודשיים- הוא מבקש שאגד תשתתף במימון ימי השהייה הנוספים שלו מעבר לחופשה.

גלריית תמונות

שליחנו באתיופיה
הבקשה נגעה לליבם של מנהל הסניף שלו שרון שושלב ושל מנהל האשכול יציב טופור שהעבירו אותה לעמיר קינן מנהל התח"צ. גם עמיר נדלק מהעניין והעביר את הבקשה לאגף היו"ר. ניר נוביק, מנהל אגף היו"ר נדלק גם הוא והעביר את הבקשה כולל מכתבו של עמיר ושל קנדהון לאבי פרידמן.

"דווקא בימים קשים אלה של פרוד ושיסוע מתעתד קנדהון לצאת למסע בן חודשיים ולעסוק בסיוע ובתרומה לאחינו האתיופים המיועדים לעליה", כתב עמיר ליו"ר ומנכ"ל אגד אבי פרידמן, עם המלצה חמה לאשר את הבקשה.

עמיר הקריא בישיבת פורום הניהול הבכיר את המכתב הנרגש של קנדהון שמבקש לסייע בשליחות הזו. הוא מתעתד לסייע לבני הפלשמורה שנותרו באתיופיה, להתגייר ולעלות לארץ. הוא מציין במכתב כי בכוונתו, כאיש חינוך, וכמי שכתב ספרים העוסקים בהיסטוריה היהודית, לנהל באתיופיה סמינר, במסגרתו הוא יכשיר מנהיגות צעירה, שחבריה הצעירים יהיו מורים שיכשירו בעצמם את צעירי הקהילות הממתינות לעליה לארץ.

הבקשה אושר ובימים אלה (מאי-יוני 2021) עושה קנדהון באתיופיה כדי להכשיר את דור המנהגים הבא של העדה.
ולנו אין אלא להוסיף ישר כח ומי יתן וירבו כמוהו באגד ובעם ישראל.