"סולריס" תספק 120 מפרקיות לקווי ירושלים

עודכן בתאריך  25.11.2020

אם אתם מתגוררים בירושלים - כדאי שתתחילו ללמוד פולנית... הסיבה: בקרוב מאוד יוחלף צי המפרקיות המיושן, מתוצרת MAN, שמשרת את תושבי ירושלים ב-120 אוטובוסים מפרקיים חדישים מתוצרת יצרן האוטובוסים הפולני "סולריס". העסקה שנחתמה עם "סולריס" היא עסקה מעניינת: מדובר ברכישה בתנאי ליסינג לתקופה של 10 שנים עם הסכם תחזוקה של "סולריס". היצרן הפולני גבר במכרז שפרסמה אגד על חברת MAN.

אלמנט מעניין נוסף של העסקה: מאחר שקווי ירושלים שבהם יופעלו המפרקיות יוצאו למכרז בעוד כשנתיים - קובע ההסכם כי האוטובוסים הללו יופעלו על ידי אגד כל עוד היא מפעילה את הקווים, ועם זכייתו של המפעיל החדש במכרז - יועברו האוטובוסים אליו, באותם תנאים שנחתמו בין אגד ל"סולריס" עד לתום תקופת הליסינג, שהיא כאמור ל-10 שנים.

המפרקית של סולאריס שגברה במכרז על MAN
המפרקית של סולאריס שגברה על MAN במכרז של אגד

בהודעה שפרסמה באחרונה "סולריס" נמסר כי מדובר בדור רביעי מדגם עירוני שנקרא "אורבינו 18" נמוך רצפה, העונה לתקן יורו 6. אספקת האוטובוסים לאגד תתחיל בתחילת חודש דצמבר ותסתיים באפריל 2021.  אוטובוסים של "סולריס" נעים כבר על כבישי ישראל מאז 2012 ולפי הודעת החברה- היא מקבלת בכל שנה הודעות שביעות רצון מהאוטובוסים הללו.

את "סולריס" מייצגת בישראל חברת האוטובוסים מנצרת UBSI של משפחת עפיפי. מאז החל הקשר בין שתי החברות יובאו לארץ קרוב ל-500 אוטובוסים של "סולריס".  חברת "סולריס" העלתה עד כה לכבישים מעל 19 אלף אוטובוסים ונכנסה באחרונה לתחום ייצור אוטובוסים חשמליים.