סניף חולון העביר הדרכה בנסיעה עירונית לתלמידי בית אקשטיין

עודכן בתאריך  23.02.2020

עם תחילת שנת הלימודים ובמסגרת הדרכות הנגישות, התארחו תלמידי בית הספר בית אקשטיין מרמת גן שבו יש תלמידים רבים על הספקטרום האוטיסטי בסניף אגד חולון בניהולו של אורן ממנוב. הביקור נערך בשיתוף עמותת אלווין, המספקת שירותים לאנשים עם מוגבלויות.

התלמידים פתחו את הביקור באגד במוזיאון ההיסטורי של אגד בחולון והקשיבו לדברי פתיחה וברכה מפי מנהל הסניף המארח אורן ממנוב שהסביר לתלמידים על אופן הנסיעה באוטובוס תוך הדגשת נושא הנגישות לאנשים בעלי מוגבלויות והסביר כי הנהגים באגד מתודרכים לסייע לכל נוסע בעל מוגבלות ככל הניתן בעת עלותו ורדתו מן האוטובוס.

נהג האוטובוס דרור רגב, הציג בפני התלמידים את אמצעי הנגישות, המושבים המיוחדים לבעלי מוגבלויות והסביר על אמצעי הכרטוס בתוך האוטובוס. לאחר ההסברים יצאו התלמידים לנסיעת הדרכה, מלווים בדרור רגב. התלמידים שחלקם מאופיינים על הספקטרום האוטיסטי הגיעו לאגד עם הצוות החינוכי במטרה להכשיר אותם לפעולות בסיסיות בחיי היום יום כמו נסיעה בתחבורה הציבורית. הם מאוד התרגשו מאירוע ומההזדמנות לחוות מקרוב את אפשרות השימוש בתחבורה ציבורית בכלל ולבעלי מוגבלות במיוחד.

הצוות החינוכי של בית הספר ושרון נציגת עמותת אלווין הודו לאנשי סניף אגד חולון, ולמנהל מוזיאון הרכב ההיסטורי של אגד נח סלוצקי ולחמי הרשקוביץ, ממונה הנגישות של אגד,על הביקור החשוב והמוצלח שתרם ל-70 תלמידי בית הספר תרומה משמעותית בהתמודדות הלא פשטה עם חיי היום יום שלהם.