חוזרים לשגרה, חוזרים לבלות עם הילדים

עודכן בתאריך  21.03.2021

המרכז ההיסטורי של אגד ייפתח בחינם למשפחות בחול המועד פסח. המרכז, אשר נמצא באוויר הפתוח, ייפתח ויפעל על פי כללי "התו הירוק" - תותר כניסה לילדים ולבעלי תו ירוק מעל גיל 16. המרכז ההיסטורי של אגד בחולון, אשר מציג למעלה מ-60 דגמים של אוטובוסים שמייצגים את 88 שנות הפעילות של אגד, ייפתח את שעריו על פי כללי התו הירוק ומזמין את הציבור הרחב להגיע בחוה"מ פסח לצפות בהיסטוריה של התחבורה במדינת ישראל.

במרכז ההיסטורי, אשר משלב בתוכו את כל ההיסטוריה של המדינה ומלחמות ישראל, ניתן לעלות על חלק מהאוטובוסים הישנים שפעלו כאן עוד לפני קום המדינה, לשבת בכיסא הנהג, לנקב את הכרטיסיות הישנות לפני עידן ה"רב-קו" וכמובן לשחק עם פורט המטבעות הנוסטלגי. מדובר בחוויה מהנה שמתאימה לכל בני המשפחההמרכז ההיסטורי של אגד נמצא ברחוב דן שומרון, חולון, וייפתח בחוה"מ פסח מיום שני עד חמישי, 29.3-1.4, מ-8:00-12:00.


מבט על המרכז

הכניסה והחנייה חופשית*

מנהל המרכז ההיסטורי של אגד בחולון, נח סלוצקי: "במרכז ההיסטורי שלנו ניתן לראות ולהרגיש היסטוריה בשפה פשוטה שמדברת אל לב הילדים והמבוגרים כאחד.
לרוב האוטובוסים העתיקים שנמצאים אצלנו יש סיפור היסטורי, מהפורד טפלה (סיר ביידיש) שנסע בשנות ה-30 ושימש גם להובלת ביצים, חלב, תרנגולות וירקות, דרך אוטובוס 2094 שהותקף בצומת נחלים לאחר ההצבעה של כ"ט בנובמבר והיה האירוע שהחל את מלחמת יום העצמאות והאוטובוס הראשון שנסע לסנטה קתרינה בסיני אחרי מלחמת ששת הימים ועד לאוטובוס הקומותיים הנוסטלגי משנות ה-90".

*המרכז ייפתח ויפעל על פי כללי "התו הירוק" תותר כניסה לילדים ולבעלי תו ירוק מעל גיל 16.